Tiimi

Energiequellellä työskentelee yhteensä yli 400 asiantuntijaa, joista noin kaksikymmentä Suomessa. Suomen työntekijöistä noin puolet työskentelee toimistollamme Helsingissä, ja loput työskentelevät eri puolella Suomea kuten esimerkiksi Oulussa, Ähtärissä ja Kotkassa. Lisäksi toimimme kansainvälisesti mm. Saksassa, Ranskassa ja Puolassa.

Työntekijämme ovat ammattitaitoisia ja motivoituneita työskentelemään niin yrityksemme tavoitteiden kuin toteuttavien hankkeiden puolesta. Energiequelle tukee työntekijöitään muun muassa säännöllisillä jatkokoulutuksilla ja yrityskulttuurilla, jossa edistetään henkilökohtaista panosta ja jossa työntekijöitä arvostetaan ja henkilösuhteet toimivat.

 

Etsimme jatkuvasti mukaan kasvavaan joukkoomme uusia oman alansa ammattilaisia!
Katso avoinna olevat työpaikat sivultamme tai jätä avoin hakemus!

Yhteyshenkilöt Suomessa

Johto

Nils Borstelmann
Toimitusjohtaja

borstelmann@energiequelle.fi

Tina Gottschick
Johdon assistentti

Puh. +358 (0)44 901 3977
gottschick@energiequelle.fi

Hankekehitys

Atte Lohman
Hankekehitysjohtaja

Puh. +358 (0)50 412 0392
lohman@energiequelle.fi

Reea Palonen
Projektijohtaja

Puh. +358 (0)44 235 6135
palonen@energiequelle.fi

Tommi Välilä
Projektijohtaja

Puh. +358 (0)41 314 7432
valila@energiequelle.fi

Kim Stålhandske
Projektijohtaja

Puh. +358 (0)50 313 1362
stalhandske@energiequelle.fi

Karl Sandgrund
Projektijohtaja

Puh. +358 (0)44 751 7440
sandgrund@energiequelle.fi

Mikko Laukkanen
Projektijohtaja

Puh. +358 (0)44 901 8391
laukkanen@energiequelle.fi

Kimmo Aho
Maanvuokrausasiantuntija

Puh. +358 (0)40 143 0685
aho@energiequelle.fi

Tore Regnell
Maanvuokrausasiantuntija

Puh. +358 (0)44 986 1533
regnell@energiequelle.fi

Hanna Ollila
Erikoissuunnittelija

Puh. +358 (0)44 311 0766
ollila@energiequelle.fi

Liiketoiminnan kehitys

Karl Schultheis
Liiketoiminnan kehitysjohtaja

Puh. +358 (0)50 452 2215
schultheis@energiequelle.fi

Topias Tuomola
Aurinkosähkö- ja varastointiasiantuntija

Puh. +358 (0)41 313 7121
tuomola@energiequelle.fi

Heikki Sinisaari
Projektipäällikkö H2/P2X

Puh. +358 (0)44 901 6191
sinisaari@energiequelle.fi

Rakentaminen

Raine Kyrö
Rakennuttamisjohtaja

Puh. +358 (0)44 333 4945
kyro@energiequelle.fi

Andreas Högnabba
Rakennuttamispäällikkö

Puh. +358 (0)44 493 6643
hognabba@energiequelle.fi

Aleks Tukiainen
Sähköverkkoinsinööri

Puh. +358 (0)44 493 9000
tukiainen@energiequelle.fi

Hanna Ollila
Erikoissuunnittelija

Puh. +358 (0)44 311 0766
ollila@energiequelle.fi

Hallinnointi

Ilkka Korppi
Operatiivinen johtaja

Puh. +358 (0)44 235 9074
korppi@energiequelle.fi

Marjut Viitala
Kaupallisen hallinnon asiantuntija

Puh. +358 (0)44 793 7891
viitala@energiequelle.fi

Pasi Heikkilä
Käyttöpäällikkö

Puh. +358 (0)44 901 8427
heikkila@energiequelle.fi

Tukitoiminnot

Valtteri Törmänen
Yhteiskuntasuhteiden ja viestinnän asiantuntija

Puh. +358 (0)44 493 7543
tormanen@energiequelle.fi

Nela Renvall
Taloushallinto- ja veroasiantuntija

Puh. +358 (0)41 725 7431
renvall@energiequelle.fi

Egmont Benschkowsky
QHSE-asiantuntija

Puh. +358 (0)44 493 8205
benschkowsky@energiequelle.fi

Kontakt

    Um telefonisch Kontakt mit uns aufzunehmen, können Sie folgende Nummer verwenden:

    T +49 33769 871 0

    Oder schreiben Sie uns gerne eine Nachricht über das folgende Kontaktformular. Wir freuen uns darauf umgehend auf Sie zurück zu kommen.

    Ich habe die Datenschutzerklärung zur Kenntnis genommen.

      To contact us via phone, use the following number:

      T +49 33769 871 0

      Or write us a message via the following contact form. We look forward to getting back to you.

      I have read the privacy policy

        Pour nous contacter par téléphone, vous pouvez utiliser le numéro suivant:

        T +49 33769 871 0

        Ou bien n'hésitez pas à nous envoyer un message en utilisant pour cela le formulaire de contact suivant. Nous vous répondrons dans les plus brefs délais.

        J'ai lu et compris la politique de confidentialité.

          Puhelimitse voit ottaa yhteyttä seuraavaan numeroon:

          Puh. +358 (0)44 974 1482

          Voit myös lähettää viestin tällä lomakkeella. Otamme sinuun pian yhteyttä.

          Olen lukenut tietosuojakäytännön.