Tiimi

Energiequellellä työskentelee yli 300 asiantuntijaa Suomessa, Saksassa ja Ranskassa. Työntekijämme ovat ammattitaitoisia ja motivoituneita työskentelemään yrityksemme tavoitteiden puolesta. Energiequelle tukee työntekijöitään muun muassa säännöllisillä jatkokoulutuksilla ja yrityskulttuurilla, jossa edistetään henkilökohtaista panosta ja jossa työntekijöitä arvostetaan ja henkilösuhteet toimivat.

 

Yhteyshenkilöt Suomessa

Johto

Nils Borstelmann
Toimitusjohtaja

Puh. +358 (0)44 974 1482
borstelmann@energiequelle.fi

Hankekehitys

Atte Lohman
Hankekehitysjohtaja

Puh. +358 (0)50 412 0392
lohman@energiequelle.fi

Jaana Mursu
Projektijohtaja

Puh. +358 (0)41 313 0811
mursu@energiequelle.fi

Karl Schultheis
Projektijohtaja

Puh. +358 (0)50 452 2215
schultheis@energiequelle.fi

Reea Palonen
Projektijohtaja

Puh. +358 (0)44 235 6135
palonen@energiequelle.fi

Tommi Välilä
Projektijohtaja

Puh. +358 (0)41 314 7432
valila@energiequelle.fi

Topias Tuomola
Aurinkosähkö- ja varastointiasiantuntija

Puh. +358 (0)41 313 7121
tuomola@energiequelle.fi

Maanvuokraus

Tore Regnell
Maanvuokrausasiantuntija

Puh. +358 (0)44 986 1533
regnell@energiequelle.fi

Kimmo Aho
Maanvuokrausasiantuntija

Puh. +358 (0)40 143 0685
aho@energiequelle.fi

Rakentaminen

Raine Kyrö
Rakennuttamispäällikkö

Puh. +358 (0)44 333 4945
kyro@energiequelle.fi

Taloushallinto

Nela Renvall
Hallinnon assistentti

Puh. +358 (0)41 725 7431
renvall@energiequelle.fi

Hallinnointi

Ilkka Korppi
Tuulivoimapuistojen käyttöpäällikkö

Puh. +358 (0)44 235 9074
korppi@energiequelle.fi

Kontakt

    Um telefonisch Kontakt mit uns aufzunehmen, können Sie folgende Nummer verwenden:

    T +49 33769 871 0

    Oder schreiben Sie uns gerne eine Nachricht über das folgende Kontaktformular. Wir freuen uns darauf umgehend auf Sie zurück zu kommen.

    Ich habe die Datenschutzerklärung zur Kenntnis genommen.

      To contact us via phone, use the following number:

      T +49 33769 871 0

      Or write us a message via the following contact form. We look forward to getting back to you.

      I have read the privacy policy

        Pour nous contacter par téléphone, vous pouvez utiliser le numéro suivant:

        T +49 33769 871 0

        Ou bien n'hésitez pas à nous envoyer un message en utilisant pour cela le formulaire de contact suivant. Nous vous répondrons dans les plus brefs délais.

        J'ai lu et compris la politique de confidentialité.

          Puhelimitse voit ottaa yhteyttä seuraavaan numeroon:

          Puh. +358 (0)44 974 1482

          Voit myös lähettää viestin tällä lomakkeella. Otamme sinuun pian yhteyttä.

          Olen lukenut tietosuojakäytännön.